ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7832379
*
nr 783 2379
Spegel
Björk, höjd: 126
Utrop:
600 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 15 oktober 2012
kl 17:44:10
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/10 13:08:08
1
Vinnande bud
15/10 17:21:26
2
150 kr
15/10 17:22:33
2
250 kr
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
*
Spegel
nr 783 2379
Spegel
Björk, höjd: 126
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 15 oktober 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
15/10 13:08:08 | 1 | Vinnande bud |
15/10 17:21:26 | 2 | 150 kr |
15/10 17:22:33 | 2 | 250 kr |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.